Łupek Dachowy


Nasz Blog

Wymarzony dach

Pan Piotr chciał stworzyć nietuzinkowy i trwały dach, który nada charakter budynkowi i będzie jego ozdobą na długie lata. Jako dekarz nie miał wątpliwości, które pokrycie dachowe wybrać. Postawił na 100% łupek dachowy Pizarras. Przeważyły jego liczne zalety. Skontaktował się z naszą firmą i przesłał projekt dachu i swoje oczekiwania. Przedstawiliśmy możliwości i wybór padł na łupek dachowy IBERO 5. Szaro-grafitowy łupek pochodzący z kopalin w Hiszpanii.

Łupek - materiał z bogatą tradycją

Już od 15 lat aktywnie działamy na rynku pokryć dachowych. Jako pierwsi w Polsce zaczęliśmy oferować łupek z najlepszych jakościowo złóż z Hiszpanii. Początki działalności nie były łatwe. W tamtym czasie łupek jako pokrycie dachowe nie był w Polsce powszechnie znany. Niewielu inwestorów, architektów widziało w nim potencjał. Tylko nieliczni wykonawcy podejmowali się układania łupka na dachach. W związku z tym, postawiliśmy sobie za cel popularyzację łupka wśród inwestorów, wykonawców oraz architektów. W paru słowach opiszemy te działania.

Kilka słów o Pizarras

Pizarras wywodzi się z grupy hiszpańskich producentów łupka naturalnego AGP (Asociacion Galega de Pizarristas). AGP skupia 75% światowej produkcji wysokiej jakości naturalnego łupka dachowego. Pizarras Polska jest wiodącym dystrybutorem łupka w Polsce. Oferowany przez nas łupek wydobywany jest w regionach Quiroga, Fonsagarda, Mondonedo, Valdeorras i Ortiguerra w Hiszpanii oraz pozyskiwany w Nadrenii, Walii i Kanadzie. Nasza firma łączy wysoką jakość oferowanego łupka z profesjonalnym doradztwem technicznym oraz doskonałą obsługą. Działamy nie tylko w Polsce, ale też na sąsiednich rynkach takich jak: Niemcy,Ukraina, Łotwa, Litwa, Estonia, Rosja i Skandynawia.